Otyłość i bieganie w butach minimalistycznych

Szczególną ostrożność należy także zachować w sytuacji, gdy należymy do osób z nadwagą. W trakcie biegu nasza siła nacisku na podłoże jest zwiększona o dodatkowe kilogramy, co znacznie obciąża stawy i mięśnie.

Osoby z takimi problemami powinny w trakcie biegu zadbać o odpowiednią amortyzacje i zabezpieczenie stopy, dlatego często decydują się na zakup sztywnych i stabilnie trzymających w swojej obudowie butów. Jednak, gdy podejdziemy do całej sytuacji racjonalnie, a nasze bieganie będzie mało intensywne, co przy znacznej nadwadze jest nawet zrozumiałe, to bez obaw można biegać w Free Run.

Przecież, jest to idealny sposób, aby wymusić na swoich nogach prawidłową postawę, nieobciążającą dodatkowo stopy, kostki, a także kolan. Dlatego minimalistyczne buty będą odpowiednim sprzętem, który powinniśmy sobie sprawić.

Biegając w Nike Free Run zapewniamy sobie bezpieczeństwo oraz dbamy o swoje zdrowie, bo przecież ten sport ma nam pomóc w walce z otyłością, a nie być przyczyną kontuzji.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.