Czym jest papa i jak ją stosować?

Papa wykorzystywana jest jako pokrycie dachów od dekad, lecz wbrew pozorom można ją stosować nie tylko na dachach, ale też do izolacji na przykład podłóg naszych tarasów czy balkonów. Nie w każdym przypadku użyjemy jednak tego samego rodzaju papy, gdyż bardzo często zależy to choćby od rodzaju dachu, na jakim chcemy ją zastosować. Ale czym tak właściwie charakteryzuje się papa? Jest to przede wszystkim materiał bardzo trwały, a do tego tani i łatwy w montażu.

Papa nie jest również zbyt ciężka, dlatego też nie stanowi ona zbyt dużego obciążenia dla konstrukcji dachowych. Coraz częściej znajdziemy też inne pożyteczne składniki, które pozytywnie wpływają na działanie papy. Warto pamiętać, że papa jest materiałem wielowarstwowym, dlatego też przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, co wchodzi w jej skład i czy odpowiada to naszym potrzebom.

Dodatkowo, w niektórych przypadkach stosowanie papy nie jest zalecane jak na przykład przy dachach skośnych, a jej montaż musi nastąpić na przygotowanej i czystej powierzchni.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.