Jeden z największych okręgów przemysłowych w Polsce

Dobra lokalizacja oraz fakt bycia stolicą Polski czynią Warszawę i jej okolicę idealnym miejscem do rozwoju przemysłu. Uważa się, że Warszawski Okręg Przemysłowy jest na drugim miejscu, zaraz za Górnośląskim Okręgiem Przemysłowym, w naszym kraju z uwagi na skalę produkcji.

W Warszawie oraz jej okolicach nie brakuje potężnych inwestorów zagranicznych z branży elektroniki, elektrotechniki oraz sektora spożywczego. Wytwarza się tutaj telewizory i odbiorniki radiowe.

Skup złomu na Śląsku http://www.wostal.biz/ Wostal

Ponadto na terenach Warszawskiego Okręgu Przemysłowego od lat kwitnie przemysł motoryzacyjny, transportowy oraz maszynowy. To tutaj od lat funkcjonuje Fabryka Samochodów Osobowych oraz producent ciągników rolniczych Ursus.

Ponadto na obszarze WOP-u działają firmy produkujące części i podzespoły dla lotnictwa. Nie brakuje także zakładów chemicznych oraz zajmujących się produkcją leków.

Okręg charakteryzuje się brakiem surowców, jednakże jest tutaj dostęp do wykształconej kardy pracowniczej ze względu na dużą liczbę studentów Politechniki Warszawskiej oraz uczelni wyższych.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.