Wałek czy pędzel – czym lepiej malować?

Wybór odpowiedniej farby to decyzja trudna, ale przecież trzeba jeszcze zdecydować, czym nanieść wybraną już farbę na ścianę. Do dyspozycji mamy albo pędzel, albo wałek, czyli dwa narzędzia najczęściej stosowane do malowania ścian w naszych domach.

Od czego jednak tak w zasadzie powinien zależeć nasz wybór? Eksperci wskazują, że ważne będą nie tylko nasze umiejętności, ale także faktura ściany oraz zamierzony przez nas efekt. Pędzel to narzędzie znane od wieków, które pozwala na bardzo dokładne malowanie, więc warto z niego korzystać przy detalach czy krawędziach.

Należy go używać głównie do aplikowania farby na tynki dekoracyjne. W przypadku dużych, gładkich powierzchni lepszym rozwiązaniem będzie wałek, który nakłada na ścianę cienką, równomierną warstwę farby.

Tymczasem większość ekspertów podpowiada, że najlepiej będzie pomieszać obie te techniki i do malowania skorzystać z obu tych narzędzi, co pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko czas, ale spore ilości farby.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.