Bez względu na to, czy decydujemy się wykupić wycieczkę last minute bądź first minute, może okazać się, że będziemy zmuszeni z niej zrezygnować. Oznacza to nie tylko stratę wakacji, ale często też części finansów. Biura podróży zazwyczaj pobierają zaliczkę na poczet przyszłego wyjazdu.

Przed taką sytuacją można się jednak zabezpieczyć. Większość ubezpieczeń turystycznych zawiera bowiem takie zdarzenie, jak rezygnacja z wyjazdu bądź wcześniejszy powrót z wycieczki. Jednakże takie sytuacje nie mogą nastąpić z dowolnego powodu.

Ubezpieczyciele wypłacają odpowiednią kwotę pieniężną wówczas, gdy uczestnik wyjazdu poważnie zachoruje, dowie się o śmierci bliskiego członka rodziny. Do formy ubezpieczeniowej można zgłosić się także wtedy, gdy tuż przed wyjazdem utracimy dokumenty, dzięki którym możemy przekraczać granicę. W ramach takiego ubezpieczenia istnieje możliwość otrzymania rekompensaty różnych wydatków, jak np.

wcześniej wpłaconej zaliczki. Tego typu ubezpieczenie jest zatem przydatne podczas każdego wyjazdu.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.