Materiały budowlane potrzebne do ocieplenia garażu

Budując dom z garażem w jego pobliżu warto jest pomyśleć o tym, aby ocielić nie tylko dom, ale również garaż. I chodzi tutaj nie tylko o fakt, że nie jest komfortowo wsiadać do wychłodzonego samochodu.

Powodów, dla których ocieplenie garażu jest dobrym pomysłem mamy znacznie więcej. W wielu przypadkach garaż stanowi bowiem bezpośrednie połączenie z domem lub też jego integralną część.

Niekiedy właśnie w garażu znajduje się nasz przydomowy warsztat, w którym lubimy spędzać czas i robimy to bardzo często. Głównie dlatego warto jest zadbać o to, aby w pomieszczeniu garażowym było po prostu ciepło – a jeśli sam garaż stanowi część budynku mieszkalnego to w ten sposób zadbamy chociażby o to, aby od strony garażu nie atakowało nas znacznie zimniejsze powietrze.

Pozostaje więc sprawdzić, w jaki sposób można ocieplić nasz garaż.

Jak najlepiej ocieplić garaż?

Najważniejszy jest tutaj oczywiście wybór odpowiedniego materiału, z którego skorzystamy podczas tworzenia termoizolacji.

Opcji jest sporo, natomiast w przypadku garażu najbardziej popularna jest chyba wełna mineralna, przede wszystkim ze względu na dużą odporność przed działaniem ognia. Z drugiej strony, styropian także ma wiele zalet, w tym przede wszystkim to, że nie traci swoich dobrych właściwości termoizolacyjnych przy dużym zawilgoceniu, co ma miejsce w przypadku wełny mineralnej.

Tymczasem powietrze w garażu, przede wszystkim ze względu na wjazd samochodu, jest bardzo wilgotne i takie pozostaje przez długi czas. Niezwykle ważnym czynnikiem jest też jednak sama grubość materiału termoizolacyjnego, która być może powinna mieć decydujący wpływ na nasz wybór – to bowiem właśnie grubość zadecyduje o tym, jak dobrze ocieplimy garaż.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.