Rzuty

Rzut młotem, to jedna z konkurencji technicznych w ramach lekkoatletyki. To w jej obrębie podziwiać możemy zmagania Szymona Ziółkowskiego, złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata, Anity Włodarczyk, złoto na Mistrzostwach Świata i Europy, srebro olimpijskie, oraz śp. Kamili Skolimowskiej, mistrzyni olimpijskiej. To dzięki nim, a także i innym zawodnikom uprawiającym rzut młotem, dyscyplina ta wzbudza nie tylko nasze duże zainteresowanie, ale także i olbrzymi szacunek.

Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki mega wielki potencjał, rewelacyjna forma i nasza nadzieja na kolejne wysokie osiągnięcia polskich młociarzy. Historia rzutu oszczepem to także Polacy. Medale zdobyte na Mistrzostwach Europy i Igrzyskach Olimpijskich są już dość odległą historią, jednakże nie możemy o nich zapomnieć. To Janusz Siodło i Maria Kwaśniewska, zaznaczyli nimi swoją obecność.

Jednakże aktualnie uprawiający rzut oszczepem zawodnicy, najczęściej w kategorii juniorskiej, także osiągają dużo sukcesów w tej dyscyplinie.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.