Karate i judo i zapasy

Zapasy, dzięki Andrzejowi Supronowi stały się sportowym osiągnięciem, polskim sukcesem na arenie międzynarodowej.

To właśnie ten zawodnik stając się Mistrzem Europy, 7-krotnym medalistą tychże zawodów, Mistrzem Świata i łącznie 6-krotnym medalistom MŚ, zaszczepił miłość do zapasów wśród wielkiej rzeszy młodzieży, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt, pokazał, że ciężki trening może przynosić tak oszałamiające sukcesy na arenie międzynarodowego sportu.

Nie zapominajmy także o sukcesach i dumie, jaką pozwolił nam odczuwać Paweł Nastula, który trzykrotnie zdobywając tytuł Mistrza Europy, dwukrotnie stając się najlepszym judokom świata, wieszając na swojej szyi złoty medal Igrzysk Olimpijskich pozwolił nam doświadczyć dreszczyka emocji wynikającego z uroczystego wysłuchania nut polskiego Hymnu Narodowego.

I miejsce na Mistrzostwach Świata IKF w kick-boxingu oraz inne sukcesy Brunona Sokołowskiego, Agata Kaliciak i Marta Lubos, polskie medalistki Mistrzostw Europy w karate kontaktowym, Anna Lewandowska medalistka Mistrzostw Świata i Europy w karate tradycyjnym, to tylko niektóre nazwiska będące sportową dumą całego narodu w sportach kontaktowych.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.