Decydując się na uprawianie jakiegokolwiek sportu często myślimy o tym, by ładnie wyglądać, wysmuklić sylwetkę i zrzucić parę kilogramów. Niewielu z nas biega, pływa, jeździ na rowerze myśląc o tym, że dzięki temu chronimy nasze serce przed zawałem. Cieszymy się, że nasze zdrowie jest w lepszej kondycji, ale bardziej raduje nas to, że waga wskazuje mniej kilogramów.

Tymczasem okazuje się, że sport to rzeczywiście zdrowie. Uprawiając sport zachowujemy zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Należy jednak pamiętać, ze aktywność fizyczna niestety wiąże się z różnymi kontuzjami, których należy się za wszelką cenę wystrzegać.

Gdy jednak dopadnie nas kontuzja trzeba ją niezwłocznie wyleczyć, by móc w pełni wrócić do takiej formy jaką cieszyliśmy się przed urazem. Przede wszystkim warto pamiętać o zdrowym rozsądku, nie należy forsować zanadto swojego organizmu, a każdy trening zaczynać od rozgrzewki. Gdy mimo to przydarzy się kontuzja warto skonsultować się z lekarzem.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.