Jak państwa zachęcają kierowców do zadbania o środowisko?

Od wielu lat samochody – a w zasadzie wydzielane przez nie spaliny – stanowią jedną z głównych przyczyn rosnącego efektu cieplarnianego, dlatego też coraz mocniej stawia się na proekologiczne rozwiązania w przemyśle motoryzacyjnym. Środowisko jest ważne dla nas wszystkich, dlatego też nic dziwnego, że tak się dzieje i nic dziwnego, że także coraz więcej państw wręcz zachęca swoich obywateli, by przerzucili się na bardziej ekologiczne samochody.

W wielu krajach kierowcy, którzy zdecydują się na zakup takiego pojazdu mogą liczyć na wiele przywilejów i ulg, czy także na państwowe dotacje. Posiadacze ekologicznych aut są również zwolnieni od płacenia niektórych podatków, czy opłat związanych z rejestracją pojazdów.

W wielu miejscach wydzielone są dla nich specjalne bezpłatne parkingi, a darmowe są też przejazdy niektórymi autostradami. Takie zachęty robią więc swoje, bo rzeczywiście wiele krajów może pochwalić się coraz większą liczbą osób, które postawiły na samochody bardziej przyjazne środowisku.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.