Wpływ silników Diesla na środowisko

Silniki Diesla kiedyś okazały się być dobrą alternatywą dla silników na benzynę, gdyż wtedy wydawało się, że emitują one mniej szkodliwego dla atmosfery dwutlenku węgla.

W pogoni za ekologią zachęcano więc do zamiany silników na diesle, które są co prawda głośniejsze i nieco droższe od silników benzynowych, ale ze względu na mniejsze zużycie paliwa emisja szkodliwego CO2 jest również mniejsza.

Jak się jednak okazuje, silniki te nadal emitują różne inne substancje, a eksperci przyznają, że duża popularność silników Diesla może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych.

Chodzi głównie o trujący dwutlenek azotu, który ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie, podobnie zresztą jak sadza, którą co prawda miały regulować różne filtry, ale te nie dość, że także są szkodliwe środowisku to jeszcze są drogie, co prowadzi do tego, że kierowcy decydują się po prostu na ich usunięcie, a to z kolei oznacza, że diesle okazują się być mało ekologicznym i zdrowym rozwiązaniem.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.