Wybierając się w zagraniczną podróż zazwyczaj nie zakładamy, że przydarzy nam się coś poważnego. Chcemy bowiem zrelaksować się podczas urlopu. Warto jednak mieć świadomość tego, że nawet za granicą może przytrafić się nam nieszczęśliwy wypadek. W takiej sytuacji warto posiadać ubezpieczenie turystyczne.

Dlaczego? Jeżeli posiadamy ubezpieczenie turystyczne wraz z pakietem assistance otrzymamy pomoc podczas wypadku lub nagłego zachorowania. Ubezpieczyciel pokrywa również ewentualne koszty, jakie ponosi ubezpieczony w trakcie wizyty lekarskiej. Zwrot kosztów dotyczy także zakupu leków bądź konieczności hospitalizacji. Pakiet assistance to z kolei zapewniony transport do odpowiedniej placówki medycznej.

Jeżeli chory będzie wymagał przewiezienia do kraju, firma ubezpieczeniowa zapewnia organizację takiego transportu. Ubezpieczenia turystyczne zawierają również NNW. Jest ono przydatne wtedy, gdy ubezpieczony np. ulegnie wypadkowi.

Wówczas ubezpieczony ma możliwość otrzymania kwoty, której wielkość zależeć będzie od składki ubezpieczenia.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.