Energia odnawialna – debata na argumenty

Wykorzystanie źródeł energii odnawialnej do produkcji tzw. ekoenergii ma swoich zwolenników i przeciwników.

Przeciwnicy zwracają uwagę na stosunkowo wysokie koszty produkowania ekoenergii. Ich zdaniem, koszty te wynikają z niedostatecznie jeszcze rozwiniętych technologii potrzebnych do produkcji tego typu energii.

Jednakże należy pamiętać, że w każdy pomysł, który dopiero zaczyna być realizowany, trzeba zainwestować określone nakłady finansowe. Zwolennicy ekoenergii wskazują na argument, że Polska jako państwo będące członkiem UE, może starać się pozyskiwać z funduszy unijnych wsparcie finansowe przy wprowadzaniu rozwiązań „zielonej energii” na swoim rodzimym podwórku.

Mowa tutaj o preferencyjnych kredytach czy nawet bezzwrotnych dotacjach. Wszystko to ma sprawić, aby w naszym kraju pojawiało się więcej kolektorów słonecznych czy ferm wiatrowych.

Inwestycje podejmowane w ramach odnawialnych źródeł energii są przedmiotem szerokiej debaty. Prognozuje się, że ze względu na konieczność dbałości o środowisko naturalne, ekoenergia będzie wypierała tradycyjną energetykę.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.