Poznań – miasto przemysłowe

Poznań leży w obrębie Poznańskiego Okręgu Przemysłowego, który obejmuje również kilka gmin leżących w pobliżu miasta. Uważa się, że są to tereny bardzo silnie uprzemysłowione, a większość ośrodków produkcyjnych zlokalizowana jest w Poznaniu. Największą gałąź przemysłu na tych obszarach stanowi branża elektromaszynowa, chemiczna oraz spożywcza. Znajdują się tutaj fabryki produkujące kosmetyki, na przykład Nivea oraz środki czystości.

Ponadto nie brakuje zakładów produkujących wyroby dla branży motoryzacyjnej. To tutaj swoje browary zlokalizował jeden z największych producentów piwa w Polsce. Poza tym w Swarzędzu rozwinął się przemysł meblarski. Ze statystyk wynika, że jest to jeden z największych ośrodków przemysłowych w Polsce.

Być może tak dynamiczny rozwój przemysłu w Poznaniu i okolicach to zasługa dobrej lokalizacji oraz infrastruktury komunikacyjnej, dostępu do wykształconej kadry pracowniczej, którzy ukończyli poznańskie uczelnie – jedne z najlepszych w kraju.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.