Alternatywy na przyszłość

W ostatnich latach wiele mówi się o konieczności znalezienia alternatywnych źródeł energii, które nie będą przyczyniały się do degradacji środowiska naturalnego. Z pewnością, są to trafne postulaty, których realizację trzeba maksymalnie skrócić.

W innym wypadku nasza planeta może stać się jeszcze bardziej zanieczyszczona, a światowa gospodarka, której wcześniej czy później zabraknie węgla, ropy i gazu, może po prostu stanąć, co byłoby prawdziwą katastrofą. Na szczęście, od lat pracuje się na stworzeniem nowych efektywnych źródeł energii.

Jak do tej pory naukowcy i wynalazcy zaproponowali nam już wiele różnych alternatyw. Umiemy już czerpać energię ze światła słonecznego, wody, ciepła ziemi czy też wiatru.

W piecach możemy już palić nie tylko węglem czy drewnem, ale również biomasą, czyli na przykład roślinnymi odpadami z rolnictwa. Wszystkie te warianty trzeba stale rozwijać i udoskonalać, ponieważ od efektów tych prac zależy przyszłość nas wszystkich.

Stworzenie alternatyw w tej dziedzinie jest dla nas kluczowe.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.