Ekologiczna energia

W dzisiejszych czasach problemy natury ekologicznej traktowane są jak najbardziej poważnie. Jedną z najważniejszych jest tutaj kwestia znalezienia alternatywnych źródeł energii, które w nie tak znowu odległej przyszłości mogą stać się kluczowe. Oczywiście, te alternatywy muszą być w jak najmniejszym stopniu szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Niestety, bardzo trudno jest stworzyć całkowicie bezpieczne dla środowiska źródło energii. Nie oznacza to jednak, że można przestać nad tym pracować. Jeśli zrezygnowalibyśmy z rozwijania zielonych technologii, to nawet za kilka dekad moglibyśmy mieć spory problem.

www.medyczny-info.pl

Gaz ziemny i ropa naftowa, owszem, są surowcami odnawialnymi, jednak szybkość ich zużywania nie jest proporcjonalna do szybkości, z jaką powstają nowe złoża. Nad rozwijaniem zielonych technologii pracują szczególnie naukowcy w krajach rozwiniętych. Przodują tutaj kraje skandynawskie, jednak i w innych miejscach na świecie tego typu kwestie są traktowane priorytetowo.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.