Pozyskiwanie energii w przyszłości

W najbliższych dekadach wiele powinno się zmienić, jeśli chodzi o główne źródła energii, z których będziemy korzystać. Fizyczną niemożliwością stanie się przecież bazowanie na ropie i gazie, ponieważ złoża tych surowców są ograniczone, a ich odnowienie potrwa wiele długich lat.

Trzeba więc stale szukać alternatyw, żeby być przygotowanym na taką sytuację. Energia może być pozyskiwana na przykład z wiatru.

W Europie i w innych zakątkach świata już teraz funkcjonuje sporo farm wiatrowych. Źródłem energii od lat jest woda i nie chodzi tutaj wyłącznie o elektrownie rzeczne.

Istnieje również możliwość wykorzystania pływów wodnych na otwartych zbiornikach. Energia płynąć może również do nas wraz z promieniami słonecznymi.

Pozyskiwać da się ją również z ziemi, na przykład z ciepłych źródeł. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że także biomasa znakomicie się do tego nadaje.

Widać to chociażby na przykładzie Polski, w której jest to najpopularniejsze źródło zielonej energii.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.