Alternatywa dla gazu, ropy i węgla

W dzisiejszych czasach proekologiczne podejście do niektórych spraw zdaje się być już właściwie koniecznością. Tak jest chociażby ze źródłami energii – te, które przez ostatnie dekady zasilały naszą gospodarkę oraz nasze gospodarstwa domowe, muszą zostać jak najszybciej zastąpione innymi, bardziej ekologicznymi.

Wynika to chociażby z faktu, że złoża ropy, gazu oraz węgla odnawiają się zdecydowanie wolniej, niż są eksploatowane i wkrótce może ich zwyczajnie zabraknąć. Na taką sytuację musimy być gotowi, a najlepiej by było, gdybyśmy w ogóle do niej nie dopuścili i zawczasu przeszli na zieloną energię.

Są kraje, w których co najmniej połowa zużywanej energii pochodzi z ekologicznych źródeł, co jest sporym sukcesem. Niestety, chociaż Polska robi w tym temacie wyraźne postępy, to jeszcze daleko nam do ścisłej światowej czołówki.

Zielona energia może pochodzić z kilku źródeł i być pozyskiwana na różne sposoby. Daje to nadzieję na to, że już niedługo gaz, ropa oraz węgiel nie będą już dla nas takie ważne.

Igor
News Reporter
Wielki fan sportu. Codziennie trenuje na siłowni i biega. W weekendy często gra w tenisa ze znajomymi. Czyta książki różnych gatunków, lubi kino.